Dedykacje na weselu. Jak wybrać piosenki?

Dedykacje na weselu. Jak wybrać piosenki?

Jedną z popularnych tradycji na weselach w naszym kraju jest dedykowanie piosenek. To dobra zabawa dla wszystkich gości! Zespół lub dj weselny dedykują piosenkę parze młodej. Liczne są zazwyczaj także dedykacje od gości. Oprócz tego przyjęło się, że młoda para dedykuje piosenkę rodzicom oraz wręcza im symboliczne upominki podczas podziękowań.

Aby dedykacje podczas wesela były udane, warto na pewno uzgodnić wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem z dj-em weselnym lub zaangażowanym zespołem. Pamiętajcie, jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na to, kto zapewni oprawę muzyczną na Waszym weselu, że dj jest rozwiązaniem bardziej przystępnym cenowo, a poza tym może zagrać w zasadzie każdy utwór, jaki zażyczą sobie goście.

Jakie dedykacje są najpopularniejsze na weselach? Najpierw należy wybrać odpowiedni utwór na pierwszy taniec. Tutaj warto zdać się na dj-a weselnego lub wynajęty zespół. Rady od osób, które mają za sobą obsługę licznych wesel, są w tym przypadku bezcenne. Częstym rozwiązaniem są wspomniane już dedykacje dla rodziców, dla mamy lub dla przyjaciół. Jeśli już chodzi o dedykację dla rodziców, najczęściej chyba wybieranym rozwiązaniem jest utwór „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej. Planujecie wesele w stylu bardziej rockowym? Jeśli tak, możecie postawić np. na „Thank you for loving me” zespołu Bon Jovi.

Warto zaznaczyć, że same dedykacje dla państwa młodych bardzo często grane są z inicjatywy zespołu lub dj-a weselnego. Zazwyczaj wybierane są zabawne piosenki, które mają nie tylko umilić czas gościom, ale także przed wszystkich zintegrować ich i zachęcić do wyjścia na parkiet. Często dedykacje weselne przeradzają się w zorganizowane karaoke na weselu. Tego rodzaju usługi świadczą przede wszystkim dj-e weselni, którzy dysponują niezbędnym do karaoke sprzętem. Podczas karaoke także można wykonywać piosenki dedykowane parze młodej lub innym uczestnikom zabawy. Atutem karaoke jest fakt, że to zabawa, podczas której nie można sie nudzić. No i do tego karaoke to jedna z tych zabaw weselnych, która angażuje gości w każdym wieku.