Dlaczego warto zdecydować się na dj-a weselnego zamiast na zespół?

Dlaczego warto zdecydować się na dj-a weselnego zamiast na zespół?

Przy organizacji wesela musimy wziąć pod uwagę wiele szczegółów. Nie tylko wybór sali weselnej, ustalenie budżetu wesela i terminu zaślubin, ale także kwestię oprawy muzycznej zabawy. Coraz więcej par młodych zadaje sobie pytanie, czy dj-weselny nie byłby lepszym rozwiązaniem niż zespół weselny. Dlaczego właściwe warto zdecydować się na współpracę właśnie z dj-em?

Zacznijmy od tego, co jest najczęstszym argumentem za wynajęciem zespołu weselnego. Zespół weselny gra na żywo. Ale okazuje się, że nie zawsze. Coraz częściej bywa, że zespoły muzyczne kupują podkłady muzyczne nagrywane w studiach nagraniowych. To tłumaczy, dlaczego czasami trzyosobowy zespół muzyczny brzmi jak o wiele większa grupa muzyczna – w tle słychać saksofon, gitarę, perkusję itd. Oczywiście można zdecydować się i na zespoły weselne grające wyłącznie na żywo, jednak zwykle są to grupy 5-6-osobowe i koszt współpracy z nimi jest wysoki.

Może warto zatem wziąć pod uwagę dobrego dj-a weselnego? Dj weselny to przede wszystkim rozwiązanie tańsze. To jednak jeszcze nie wszystko. Pamiętajmy i o tym, że dj na wesele nie ma (w przeciwieństwie do zespołów) ograniczonego repertuaru. Niezależnie od tego, na jakim utworze Wam zależy, możecie być pewni, że na Wasze życzenie dj zagra go na weselu. No i jeszcze jedno – dj ma tę przewagę nad zespołem, że na weselu możecie cieszyć się oryginalnym brzmieniem wybranych przebojów.

Wiele osób decyduje się mimo wszystko na zespół, ponieważ obawia się, że nie będzie miał kto poprowadzić zabaw weselnych. Niepotrzebnie! Wielu dj-ów weselnych udziela sie także w roli wodzirejów. Bywa też, że można wynająć dj-a razem z wodzirejem. Do tego dochodzi jeszcze dekoracja sali weselnej światłem – to usługa, która może zaoferować wielu profesjonalnych dj-ów. I mimo tych wszystkich udogodnień koszt wynajęcia dj-a weselnego jest niższy niż koszt wynajęcia kilkoosobowego zespołu (przecież trzeba policzyć wynagrodzenie dla każdego z członków grupy muzycznej). A do tego dochodzi fakt, że nawet, kiedy dj robi sobie przerwę, muzyka dalej gra.