Małe, kameralne wesele. Jaka muzyka?

Małe, kameralne wesele. Jaka muzyka?

Coraz popularniejszym trendem są obecnie niezbyt duże, kameralne wesela. Chodzi o przyjęcia, w których uczestniczy np. około 30 osób. W takim przypadku para młoda zwykle decyduje się standardowo zarezerwować niedużą salę, ustala się menu itd. Z góry warto zastanowić się nad tym, jaka muzyka w takim przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem.

Kameralne wesele ma wiele zalet. Przede wszystkim można najważniejszy dzień w swoim życiu świętować w gronie naprawdę najbliższych osób. Jednocześnie fakt, że przyjecie obliczone jest na mniejszą liczbę osób niż tradycyjne, huczne wesele, oznacza, że sama uroczystość może być bardziej spersonalizowana. Para młoda może porozmawiać z każdym z zaproszonych gości, może też zindywidualizować charakter swojego przyjęcia.

Czy tradycyjny zespół weselny jest w tym konkretnym przypadku dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, jeśli zależy Wam na muzyce na żywo, skocznych, weselnych hitach, możecie postawić na tę tradycyjną opcję. Jednak zwykle kameralne przyjęcia nie wiążą się ze zbyt huczną zabawą. Do tego dochodzi fakt, że zatrudnienie kilkuosobowego zespołu wiąże się także z dość wygórowanym kosztem. I choćby z tego względu warto rozważyć inną możliwości. Ciekawym rozwiązaniem może być zatrudnienie trio jazzowego, które będzie przygrywać w tle.

Zasadniczo jednak w przypadku wesel kameralnych najlepszym rozwiązaniem jest dj weselny. Nie chodzi bynajmniej tylko i o stosunkowo niski koszt tego rozwiązania (w porównaniu z wynajmem zespołu weselnego), ale także o fakt, że można z dj-em uzgodnić dokładnie repertuar. Niezależnie do tego, czy będziecie zainteresowani raczej typową muzyką weselną, czy może raczej cichą muzyką w tle, musicie tylko omówić tę kwestię z dj-em, aby mógł się odpowiednio przygotować. Jeśli postawicie właśnie na dj-a weselnego, możecie liczyć na to, że Wasze wytyczne zostaną spełnione. Dj może z powodzeniem zagrać muzykę z całego świata, w grę wchodzą zarówno standardy muzyki popularnej, jak i muzyka konkretnego nurtu. Wszystko jest do uzgodnienia.