Wesele w klimatach jazzowych

Wesele w klimatach jazzowych

Chyba każdy zgodzi się z tym, że organizacja wesela nie należy do najłatwiejszych zadań. Trzeba naprawdę sporo wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam an tym, aby goście dobrze się bawili. Bardzo ważnych jest także dobór odpowiedniej muzyki. Coraz więcej par młodych chce zrezygnować z typowego wesela, na których grana jest głównie muzyka disco-polo. A może dobrym wyborem będzie eleganckie wesele w klimatach jazzowych?

Wiele par rezygnuje z hucznych wesel w starym stylu, decydując się na imprezy o charakterze bardziej kameralnym. Jazz to muzyka elegancka, która nadaje się zarówno na eleganckie przyjęcie wesele, jak i na kameralne party o charakterze tanecznym. To przecież nie przypadek, że jazz jako gatunek muzyczny od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeśli zależy Wam na przyjęciu weselnym, na którym panuje ciepły serdeczny klimat, muzyka jazzowa będzie dobrym wyborem. Jazz to naprawdę znakomita możliwość urozmaicenia niezbyt dużych przyjęć weselnych. Ten typ muzyki będzie także doskonałym tłem do rozmów podczas spotkania rodzinnego.

Bez problemu można znaleźć jakieś dobre trio jazzowe, które umili atmosferę na przyjęciu. Jednak z wielu powodów lepszym rozwiązaniem jest dj weselny. Dlaczego? Oczywiście także w przypadku, gdy zdecydujecie się na zatrudnienie dj-a weselnego możecie postawić na przyjecie utrzymane w szeroko pojętych jazzowych klimatach. Jednak dj, w przeciwieństwie do zespołu specjalizującego się właśnie w muzyce jazzowej, może na życzenie zagrać także utwory, reprezentujące inne nurty muzyczne.

Klasyczne, jazzowe standardy są oczywiście znakomitym pomysłem. Jednak nie wszyscy goście będą się potrafili dobrze bawić przy tego rodzaju muzyce przez całą noc. Warto podczas wesela, jeśli zaplanowano także tańce, łączyć jazzowe standardy z popularną muzyką taneczną. Taki mieszany repertuar na pewno sprawi, że Wasi goście będą się świetnie bawić na parkiecie. Przed weselem trzeba po prostu ustalić z dj-em weselnym, w jakich proporcjach będą grane różne utwory muzyczne.